Press

Tisková zpráva

19. listopadu 2021

Celosvětové módní impérium Zalando ulovilo první velkou českou značku GoldBee

Internetové módní impérium Zalando zařadilo od 18. listopadu 2021 do svého portfolia první českou značku oblečení. Brněnský start-up GoldBee, který se zaměřuje na sportovní a volnočasovou módu, začal s výrobou vloni. Majitel Jan Kočař zaměstnává zkušené švadleny z Brna a okolí a používá primárně materiály od dodavatelů z České republiky. Za rok prodal více jak 50 000 ručně šitých produktů po celé Evropě.

27letý Jan Kočař vloni na počátku pandemie nakoupil šicí stroje, dal dohromady tým lidí, kteří přišli o práci a rozjeli šití textilních roušek. „Původně to měla být jednorázová akce, ale říkal jsem si, že brzy bude velká nezaměstnanost a lidé budou potřebovat práci. Zaujalo mě, jaký je zájem o sportovní módu, a tak jsem všechno propojil dohromady. Založil jsem startup GoldBee. Máme veškerou výrobu v Brně, kde pracuje tým zkušených švadlen,“ říká Kočař. 

Startup existuje teprve rok, ale už má zákaznice po celém Česku ale i zahraničí. Podle Kočaře konkurence za uplynulých dvanáct měsíců enormně vzrostla. „Ostatní firmy nakoupí levně materiál v Číně a tady ho potisknou, případně importují hotové produkty. My máme úplně jinou strategii. Část naší produkce je z módní velmoci Itálie, a část vyrábíme přímo v Česku. A je vidět, že se tato strategie vyplatila. Zalando si velmi vybírá, koho začlení do svého portfolia, a je pro nás velkou ctí, že vybrali právě na nás. Na jejich webu máme výběr z naší kolekce, například topy nebo legíny a sortiment budeme rychle rozšiřovat“ vysvětluje majitel startupu.  

Jeho firma sídlí v Brně – Řečkovicích, kde má nejen kanceláře, vzorkovnu a sklady, ale hlavně výrobu. Díky tomu lze efektivně reagovat na poptávku, změnu trhu, či módních trendů. „Během dvou dnů jsme schopní navrhnout, vyrobit a odeslat produkt, který bude v prodejnách Sportisima ve státech Evropské unie a zároveň na webu Zalanda“ říká Kočař. 

Fotografie kolekce GoldBee a portréty majitele najdete na Google Drive.

 

Kontakty: 

Jan Kočař
Majitel firmy Czech Soul s. r. o. a značky GoldBee
Email:

 

Weby:


Stáhněte si tuto tiskovou zprávu ve formátu DOCX

 

Značku GoldBee můžete vidět u těchto prodejců, nejen v CZ, ale i v dalších státech EU:

A mnoho, mnoho dalších.... ♥

Back to the main page